Sağ elinizin şehadet parmaını ağrıyan dişin üzerine koyarak şu aşağıda yazılı olan duayı okur.

(Elif lam mim sad. Kaf ha ya ayın sad Ha mim ayın sin kaaf La ilahe illa hüve rabbül arşil azıymi. Üskün eyyühel vec'u billezi in yeşe yüskiniirriyha feyazlelene revakide ala zahirihi ve lehü ma sekene filleyli vennehari ve hüveassemiy'ul aliymü.)
 
 
1. Size bu konuda ilk olarak bitkisel bir çözüm olan karanfil çözümü önereceğim. Çünkü karanfil tomurcuklarında bulunan eugenol adlı karanfil yağı, diş hekimliğinde de kullanılan bir çeşit antiseptik ve ağrı kesici özelliği taşır. İlaçlarda da bu yağdan faydalanılır. Bu yağı edinin ve pamuk ile ağrıyan dişinizin üzerine aşırıya kaçmadan sürün. ( aşırıya kaçmayın, çünkü zararlı! )
Eğer karanfil yağı edinemiyorsanız, restoran çıkışlarında da gördüğümüz karanfil tomurcuklarından 9-10 tane alıp bir bardaklık kaynar suda demleyerek kullanabilirsiniz. 
2. Ağrı kesici için, majezik tavsiye ederim. Ağrı kesici aldıktan ve işe yarayıp geçtikten sonra tekrar ağrımaya başlayınca sürekli ağrı kesici almayın çünkü fazla ağrı kesici kullanmak ta zararlıdır. 
3. Bir başka şifalı bitki yolu ise sirkeye birer tutam kimyon ve kekik ekleyip gargara yapın. Ağrınız geçmeli! 
4. Eğer dayanabileceğinizi düşünüyorsanız buzla tampon yapın ama tavsiye etmem. 

Ve mutlaka yukarıdaki yöntemleri bir dişçiye gidemeyecek durumdaysanız yapın. Yani acil durumlarda. Onun dışında en kısa zamanda bir diş hekimine görünün.